*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

NATO UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAI APTARĖ BŪSIMO NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMO PRIORITETUS IR BENDRADARBIAVIMĄ SU PARTNERIAIS

Briuselyje gruodžio 3 dieną prasidėjusiame susitikime NATO užsienio reikalų ministrai aptarė būsimo NATO vadovų susitikimo 2014 m. darbotvarkę ir NATO partnerysčių politikos perspektyvas. Susitikime dalyvaujantis užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas pabrėžė, kad transatlantinis ryšys ir kolektyvinė gynyba išlieka pagrindiniu Aljanso prioritetu.

 

„Kitų metų vadovų susitikime turime priimti transatlantinę deklaraciją, kurios dėmesio centre būtų įsipareigojimai kolektyvinei gynybai, pasirengimas naujiems saugumo iššūkiams ir stipraus ryšio su svarbiausiais partneriais išlaikymas“, – sakė A. Krivas.

Ministrai pabrėžė būsimos NATO misijos Afganistane svarbą. Dvišalio saugumo susitarimo tarp JAV ir Afganistano pasirašymas yra būtina sąlyga sąjungininkų ir partnerių buvimui Afganistane po 2014 metų.

NATO užsienio reikalų ministrai priėmė pareiškimą dėl padėties Ukrainoje. Sąjungininkai pasmerkė jėgos naudojimą prieš taikius demonstrantus ir paragino Ukrainos vyriausybę laikytis tarptautinių įsipareigojimų, užtikrinant žodžio ir susirinkimų laisvę.

Vakarienės metu ministrai aptarė NATO atvirų durų politikos, kuri taip pat turėtų būti 2014 m. vadovų susitikimo darbotvarkėje, perspektyvas.

Susitikime dalyvauja 28 Aljanso šalių užsienio politikos vadovai. Diskusijoje partnerysčių politikos tema dalyvavo ir ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai.