Šiandien, vasario 2 d., savo darbą Lietuvoje baigia 20 ekspertų NATO delegacija, kuri dvi dienas vertino, kaip Lietuva vykdo savo įsipareigojimus, numatytus šalies metinėje pasirengimo narystei NATO programoje.
Valstybės pasirengimas narystei NATO vertinamas pagal tai, kaip ji vykdo įsipareigojimus, pateiktus savo Metinėje pasirengimo narystei programoje. NATO ekspertai dvi dienas bendravo su Lietuvos užsienio reikalų, krašto apsaugos, finansų, ūkio ministerijų, Valstybės saugumo departamento, Lietuvos banko, Valstybės turto fondo bei Lietuvos ekonominės plėtros agentūros pareigūnais ir aiškinosi, ką Lietuva nuveikė pasirengimo programos politinėje ir ekonominėje, karinėje, resursų, teisinėje bei saugumo dalyse.
Viešėdami Vilniuje, NATO ekspertai domėjosi Lietuvos santykiais su kaimyninėmis valstybėmis, teiravosi apie regioninį bendradarbiavimą. NATO pareigūnų vertinimu, paskutinių apklausų rezultatai, rodantys piliečių paramą šalies narystei NATO, nuteikia optimistiškai. Ekspertams buvo pristatyta šalies makroekonominė situacija bei jos tendencijos, pateikti naujausi makroekonominiai rodikliai, išsamiai papasakota apie ekonomines reformas Lietuvoje. NATO pareigūnai domėjosi privatizacijos Lietuvoje pažanga bei ateities planais. Svečiai buvo supažindinti su valstybės biudžeto struktūra ir prioritetais. Daug dėmesio buvo skirta gynybos biudžetui, nagrinėjant išlaidų apibrėžimą, išlaidų evoliuciją bei krašto apsaugos biudžeto struktūrą. NATO pareigūnai lankėsi Karmėlavos regioniniame oro erdvės stebėjimo centre, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, LDK Algirdo motorizuotų pėstininkų būryje. Svečiai domėjosi Lietuvoje taikomų karinio personalo atrankos procedūromis bei atskirų karinių dalinių kontrolės procedūromis, aiškinosi, kaip Lietuva formuoja, organizuoja ir valdo kompiuterinių duomenų apsaugą.
Savo išvadas apie Lietuvos pasirengimą tapti NATO nare bei pasiektą pažangą, vykdant prisiimtus įsipareigojimus, NATO ekspertai pateiks atskiroje ataskaitoje jau pavasario pradžioje.