MŪSŲ TIKSLAS – MODERNI IR KONKURENCINGA ŠALIS, AKTYVIAI VEIKIANTI EUROPOS SĄJUNGOJE IR NATO
Pastaraisiais metais, pasak ministerijos sekretoriaus, Lietuvos verslas orientuojasi ne tik į Europos Sąjungos ir Baltijos regiono, bet ir į Rytų Europos šalių rinką. Vien per praeitus metus eksportas į Rusija, Ukrainą ir Baltarusiją išaugo vidutiniškai 40 procentų.
„Mūsų diplomatijos užduotis yra palaikyti ir padrąsinti šią tendenciją. Tai darome tiesiogiai –padėdami verslininkams, ir netiesiogiai – skatindami konstruktyvius santykius su partneriais regione ir Rytuose“, – sakė ministerijos sekretorius L.Talat-Kelpša, pabrėždamas ekonominės diplomatijos svarbą.
Lietuva, anot ministerijos sekretoriaus L.Talat-Kelpšos, turi vertingos darbo patirties Rytų Europos šalių rinkose. Mūsų verslininkai žino ir Rytų šalių rinkų rizikos veiksnius.
L.Talat-Kelpša pabrėžė, kad tokių šalių kaip Rusija ar Ukraina narystė Pasaulio prekybos organizacijoje padėtų išvengti nereikalingų verslo ginčų ir diskriminacinių veiksmų, sustiprintų santykių skaidrumą.
„Remiame Rusijos ir Ukrainos pastangas prisijungti prie PPO. Taip pat tikimės, kad ir Baltarusija pasuks šiuo keliu“, – kalbėjo L.Talat-Kelpša.
Kalbėdamas apie ES kaimynystės politikos veiksmų planą ministerijos sekretorius pažymėjo, kad jame yra numatyti instrumentai, skatinantys skaidrumą ir aiškias verslo taisykles Rytuose. Tokie veiksmų planai yra numatyti Moldovai ir Pietų Kaukazo šalims. Šie instrumentai, pasak L.Talat-Kelpšos, padės pagrindą ir tolesnei ES santykių su šiomis šalimis plėtrai, laisvai prekybai ir integracijai.
Ministerijos sekretorius taip pat paminėjo verslo galimybes Baltarusijoje, verslininkų, žmonių ryšių svarbą, Lietuvai prisijungus prie Šengeno erdvės. Lietuva, L.Talat-Kelpšos teigimu, taip pat suinteresuota socialine ir ekonomine Rusijos Kaliningrado srities pažanga.
Kaip vieną svarbiausių šalies prioritetų ministerijos sekretorius įvardijo užsienio investicijų pritraukimą į Lietuvą. Finansinė parama, kurią Lietuva gauna tapusi ES nare, padeda pritraukti naujas technologijas ir kurti modernią žinių ekonomiką.
„Mūsų tikslas – moderni, konkurencinga Lietuva, ne tik sėkmingai įsijungusi į ES ir NATO, bet ir aktyviai veikianti šiose struktūrose“, – teigė L.Talat-Kelpša.