MOLDOVA DĖKOJA UŽ LIETUVOS PARAMĄ ŠIOS ŠALIES REFORMOMS
Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis lapkričio 23 dieną susitiko su vizito į Lietuvą atvykusiu Moldovos Parlamento Pirmininku Marianu Lupu ir jo vadovaujama delegacija.
Susitikimo dalyviai pasidžiaugė intensyvėjančiu dvišaliu Lietuvos ir Moldovos politiniu bendradarbiavimu, tarpparlamentiniais ryšiais. Prie dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo prisidės ir kitais metais numatoma abiejų šalių diplomatinių atstovybių plėtra: Moldovos Parlamento Pirmininkas užtikrino, kad Moldova kitais metais ketina steigti diplomatinę atstovybę Vilniuje ir pasveikino Lietuvos planus kitais metais steigti ambasadą Moldovoje.
M.Lupu patikino, kad Moldova sutelks pastangas reikalingoms reformoms įgyvendinti ir įsipareigojimams Europos Tarybai įvykdyti, kad būtų atšauktas Europos Tarybos monitoringas.
Aptariant Moldovos ir Europos Sąjungos santykius, Lietuvos užsienio reikalų ministras pasveikino Moldovos parlamentinių partijų sutarimą dėl užsienio politikos tikslų. A.Valionis užtikrino, kad jau pradėti įgyvendinti paramos Moldovai projektai ateityje bus tęsiami ir plečiami.
Abi šalys teigiamai įvertino didėjantį ES susidomėjimą Moldovos Padnestrės regiono problematika ir jau už savaitės prasidėsiančią ES pasienio misiją Ukrainoje ir Moldovoje. Moldovos Parlamento Pirmininkas padėkojo Lietuvai už aktyvų dalyvavimą teikiant kandidatūras į šią misiją ir pasidžiaugė, kad šios misijos sudėtyje bus Lietuvos atstovų. Abu pareigūnai išreiškė viltį, kad ES Pasienio misija suteiks naują impulsą jau keliolika metų trunkančioms Padnestrės konflikto sprendimo paieškoms.
Moldovos Parlamento Pirmininkas lapkričio 22-25 dienomis lankosi Lietuvoje Seimo Pirmininko Artūro Paulausko kvietimu.