*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministro susitikime su Italijos gynybos įmonės Leonardo prezidentu - dėmesys Lietuvos gynybos sektoriaus augimui ir inovacijoms

Birželio 3 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Italijos gynybos pramonės įmonės „Leonardo“ prezidentu Stefano Pontecorvo. Susitikime aptarta gynybos pramonės vystymas Lietuvoje, gynybos technologijų inovacijos ir bendradarbiavimo galimybės su Lietuvos gynybos pramonės įmonėmis.

Ministras pažymėjo tolesnio investicijų į gynybą didinimo svarbą. „Mes suprantame svarbų jūsų įmonės ir visos Europos gynybos pramonės vaidmenį prisidedant prie mūsų saugumo, ypač atsižvelgiant į Rusijos agresijos Ukrainoje iššūkius. Europos gynybos pramonės pasiryžimas realiai padidinti gamybos apimtis yra vienas veiksmingiausių Rusijos atgrasymo elementų ir svarbi viso regiono saugumo sudėtinė dalis“,  – sakė G. Landsbergis.

Diskusijose buvo akcentuojama bendradarbiavimo stiprinimo svarba tarp Lietuvos gynybos pramonės sektoriaus įmonių ir Italijos gynybos milžinės „Leonardo“, ypač aukštųjų technologijų srityje. Šiuo bendradarbiavimu siekiame geriau integruoti Lietuvos įmones į „Leonardo Group“ vertės tiekimo grandines. G. Lansbergis pabrėžė Lietuvos verslo interesą tęsti bendradarbiavimą su „Leonardo“ grupės įmonėmis Europos gynybos fondo rėmuose.

„Lietuva vertina Italijos paramą Ukrainos saugumui ir džiaugiasi galimybe bendradarbiauti. Tikiu, kad jau vykstantis bendradarbiavimas tarp Lietuvos įmonių ir „Leonardo“ įmonių grupės Europos gynybos fondo projektuose ateityje tik stiprės“, – teigė ministras. 

Ministras pristatė naujai priimtą Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės įstatymą, kuris suteikia galimybę greičiau ir efektyviau įgyvendinti gynybos ir saugumo pramonės projektus Lietuvoje. G. Lansbergis pakvietė „Leonardo“ pasinaudoti palankiomis sąlygomis ir teisine baze, sukurta gynybos pramonės veiklai Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuvos gynybos pramonė apima apie 80 įmonių, gaminančių amuniciją, nepilotuojamų orlaivių sistemas, naktinio matymo prietaisus, optiką, elektroninius komponentus, informacijos ir ryšių technologijų sprendimus.

„Leonardo“ yra viena didžiausių pasaulio aukštųjų technologijų, aviacijos, kosmoso, gynybos ir saugumo įrangos gamintojų bei vyriausybių ir įmonių technologinė partnerė. Bendrovė yra dvylikta pagal dydį pasaulyje ir didžiausia Europos Sąjungoje gynybos bendrovė.