*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministras pasveikino Nepriklausomybės dieną švenčiančią Albaniją

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino lapkričio 28 dieną 105-ąsias Nepriklausomybės metines švenčiančią Albaniją ir palinkėjo šios šalies žmonėms gerovės ir klestėjimo.

Sveikinimo laiške Albanijos Respublikos Europos ir užsienio reikalų ministrui Ditmirui Bushati ministras pasidžiaugė, kad šiemet 25-ąsias diplomatinių santykių užmezgimo metines mininčioms Lietuvai ir Albanijai pavyko sukurti tvirtą, abipuse pagarba ir supratimu grįstą partnerystę.

Užsienio reikalų ministras taip pat pažymėjo,  kad Albanijos ES integracijos pastangas remianti Lietuva yra pasirengusi perduoti savo patirtį ir prisidėti prie sėkmingo reformų įgyvendinimo šioje šalyje.

„Labai vertiname nuoseklų Albanijos prisijungimą prie ES užsienio ir saugumo politikos pozicijų, kuris demonstruoja aiškią Europinę orientaciją bei pasiryžimą dirbti kartu sprendžiant svarbius Europinės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Lietuva ir Albanija diplomatinius santykius užmezgė 1992 metų balandžio 27 dieną.