*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministras padėkojo kadenciją baigiančiam Vietnamo ambasadoriui už pastangas puoselėti dvišalius santykius

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 19 dieną Vilniuje susitiko su kadenciją baigiančiu Vietnamo ambasadoriumi Lietuvai Pham Kien Thiet. Ministras padėkojo ambasadoriui už pastangas stiprinti valstybių santykius ir pažymėjo, kad dvišaliai ryšiai tampa intensyvesni.

Susitikime aptarta dvišalių sutarčių derinimo eiga – išreikštas Lietuvos noras baigti derybas dėl readmisijos, vizų panaikinimo diplomatinių pasų turėtojams ir dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių bei pradėti derybas dėl ekonominio bendradarbiavimo sutarties.

Lietuvos diplomatijos vadovas teigė, kad ekonominiai santykiai dar turi daug neišnaudoto potencialo ir pažymėjo, kad verta būtų pagalvoti apie apsikeitimą verslo misijomis, dalyvauti verslo parodose.

2016 m. Lietuva paskyrė garbės konsulą Hanojaus mieste, Vietnamui akredituota Lietuvos ambasadorė Pekine Ina Marčiulionytė. 2016 m. spalio mėnesį Bankoke vykusiame ES ir Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) užsienio reikalų ministrų susitikime viceministras Neris Germanas susitiko su Vietnamo užsienio reikalų viceministru Nguyen Quoc Dung.

Vietnamo ambasadorius Lietuvai Pham Kien Thiet reziduoja Varšuvoje ir Lietuvai yra akredituotas nuo 2014 metų balandžio.