*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministras Linas Linkevičius išvyksta į ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Briuselyje

Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvaus penktajame ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime Briuselyje.

Viršūnių susitikimo metu Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat dalyvaus ES vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai Federicos Mogherini ir Europos Komisijos nario, atsakingo už Europos kaimynystės politiką ir ES plėtros derybas Johanneso Hahno rengiamuose ES valstybių narių ir Rytų partnerių užsienio reikalų ministrų darbo pietuose, kuriuose ketinama aptarti tolesnį Rytų partnerystės politikos įgyvendinimą. Šios diskusijos metu pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas ES institucijų 2017 metų pradžioje parengtos strategijos „20 pasiekimų 2020 metams“ („20 deliverables for 2020“) įgyvendinimui. Darbo pietuose taip pat turėtų dalyvauti ir Europos Komisijos narė, atsakinga už prekybos politiką, Cecilia Malmström.

Šiandien ministras L. Linkevičius susitiks su Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininku Davidu McAllisteriu, taip pat Europos Parlamento nariais  Knutu Fleckensteinu ir Laima Andrikiene, parengusiais Europos Parlamento rekomendacijas dėl Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo, patvirtintas 2017 metų lapkričio 15 dieną. Šių susitikimų metu bus aptarti Rytų partnerystės, saugumo ir gynybos, skaitmeninės sąjungos, energetikos, būsimos finansinės perspektyvos ir kiti aktualūs klausimai.

Ministras taip pat skaitys pagrindinį pranešimą Europos paramos demokratijai fondo  organizuojamoje konferencijoje „Quo Vadis, Rytų partneryste? Retrospektyvus žvilgsnis į ateitį“.

Rytų partnerystės Viršūnių susitikimai vyksta kas dvejus metus. Paskutinis toks susitikimas vyko 2015 metų gegužės 21-22 dienomis Rygoje. 2013 metų lapkričio 28-29 dienomis Rytų partnerystės viršūnių susitikimas buvo surengtas Vilniuje.