*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministras L. Linkevičius pasveikino Suomiją nepriklausomybės šimtmečio proga

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 6 dieną pasveikino Suomijos užsienio reikalų ministrą Timo Soini ir visus Suomijos žmones, šiandien švenčiančius Suomijos nepriklausomybės šimtmetį. 

Sveikinime ministras L. Linkevičius pažymėjo, kad per šimtą šalies nepriklausomybės metų Suomija tapo tvirtais demokratijos principais grįstos ir jos vertybių besilaikančios visuomenės pavyzdžiu – Lietuva brangina ir puoselėja ryšius su tokia kaimyne ir partnere.

Suomijos drąsa ginant šalies nepriklausomybę nuo agresoriaus Antrojo pasaulinio karo metu yra įkvepiantis pavyzdys ir šiandieną siekiantiems apsaugoti šalies laisvę ir vertybes. Šiuo metu, susiduriant su geopolitiniais iššūkiais, Suomijos pastangos puoselėti demokratiją, taiką ir saugumą regione ir pasauliniame kontekste yra ypač vertingos.

Žavimės Suomijos šiuolaikiniais pasiekimais aukštųjų technologijų, švietimo, mokslinių tyrimų, inovacijų ir daugelyje kitų sričių, per šimtą nepriklausomybės metų Suomijos žmonės sukūrė vieną iš pažangiausių valstybių pasaulyje.

Ministras išreiškė įsitikinimą, kad kitais metais Valstybės atkūrimo šimtmetį švęsianti Lietuva ir Suomija ir toliau puoselės glaudų tiek dvišalį, tiek regioninį Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą bei demokratinių vertybių puoselėjimu paremtus draugiškus santykius,  toliau stiprins abiejų šalių saugumą ir žmonių gerovę.