Ministras L. Linkevičius pasveikino Norvegijos kolegą Konstitucijos dienos proga
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 17 dieną pasveikino Norvegijos užsienio reikalų ministrą Børge Brende ir visus Norvegijos žmones, šiandien švenčiančius šalies nacionalinę šventę – Konstitucijos dieną.
Sveikinime L. Linkevičius pažymėjo, kad Norvegija yra artima ir patikima Lietuvos partnerė, svarbi NATO sąjungininkė. Ministras padėkojo už Norvegijos indėlį stiprinant Baltijos šalių saugumą – Norvegija jau tris kartus dalyvavo NATO Baltijos šalių oro policijos misijoje, o vėliau šiais metais prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje. L. Linkevičius pabrėžė šiais metais Norvegijos koordinuojamo Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) regioninio bendradarbiavimo svarbą. Taip pat ministras pažymėjo, kad projektai, įgyvendinami su Norvegija panaudojant Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus yra svarbus dvišalio bendradarbiavimo instrumentas.
Ministras išreiškė įsitikinimą, kad esamas artimas Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas, paremtas demokratinių vertybių puoselėjimu, tik intensyvės ir sustiprins abiejų šalių saugumą ir žmonių gerovę.