*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministras L. Linkevičius pasveikino Nepriklausomybės dieną švenčiančią Albaniją

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino savo kolegą Albanijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Ditmirą Bushatį ir visus šalies žmones Albanijos nepriklausomybės paskelbimo 106-ųjų metinių proga ir palinkėjo toliau išlikti nepriklausoma, savo likimą drąsiai ir ryžtingai sprendžiančia šalimi.

Sveikinimo laiške ministras pakvietė D. Bushati apsilankyti Lietuvoje ir palinkėjo neblėstančio entuziazmo vykdant teisines ir struktūrines reformas, kurios atvertų šaliai kelią į derybas dėl narystės Europos Sąjungoje.  Albanija tikisi sulaukti kvietimo pradėti derybas kitų metų birželį.

Albanijos nepriklausomybės diena – lapkričio 28-oiji – dar vadinama Vėliavos diena. 1912 lapkričio 28 dieną, Vloros mieste Albanijos asamblėja paskelbė Nepriklausomybės nuo Otomanų deklaraciją ir tapo nepriklausoma šalimi.