Ministras L. Linkevičius pasveikino Italiją nacionalinės šventės proga
Birželio 2 dieną ministras Linas Linkevičius pasveikino Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministrą Luigi Di Maio ir šios valstybės žmones nacionalinės šventės – Respublikos dienos – proga.
L. Linkevičius pasidžiaugė, kad Italija pasitinka šią šventę atsigaudama nuo koronaviruso pandemijos. „Esu įsitikinęs, kad ir toliau dirbsime kartu spręsdami europinius ir transatlantinius iššūkius, su kuriais šiandien susiduriame”, – rašoma ministro laiške Italijos kolegai.
Sveikinimo laiške ministras pabrėžė, kad Lietuvą ir Italiją sieja glaudūs dvišaliai santykiai politinėje, saugumo, gynybos, verslo ir kultūros srityse. Jis taip pat padėkojo Italijai už jos indėlį stiprinant saugumą Lietuvoje ir visame Baltijos regione – Italijos pajėgos šių metų rudenį atvyks į Lietuvą vykdyti NATO oro policijos misiją Šiauliuose.
Respublikos diena – svarbiausia Italijos nacionalinė šventė. Ji pažymi 1946 metų birželio 2 dieną įvykusį referendumą, kurio metu Italijos piliečiai pasisakė už monarchijos panaikinimą ir tapimą respublika.