Ministras L. Linkevičius: nebijokime įvardinti grėsmės šaltinio
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu birželio 25 dieną Liuksemburge dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje.
Su ES gynybos ministrais aptariant saugumo ir gynybos klausimus, L. Linkevičius akcentavo, kad Europos Sąjunga ir atskiros jos narės turi koordinuotai stiprinti savo atsparumą hibridinėms grėsmėms, kurios šiandien yra realybė.
„Mes (Europos Sąjunga) vis dar nedrįstame įvardinti pagrindinio grėsmės šaltinio – Rusijos“, – apgailestavo ministras. L. Linkevičius pasisakė už glaudesnį ES ir NATO bendradarbiavimą kovos prieš hibridines grėsmes srityje bei su Rytų partnerėmis Ukraina ir Gruzija, kurios turi praktinės patirties šioje srityje.
Strateginei komunikacijai tapus neatsiejama saugumo ir gynybos dalimi, Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat ragino pradėti rengti veiksmų planą, kuriame būtų sujungtos visos ES iniciatyvos, skirti pakankami resursai, užtikrinta stipri teisinė bazė ir priėjimas prie inovatyvių technologijų. „Tik taip mes būsime pajėgūs atsispirti dezinformacijai ES ir valstybių narių viduje,“ – sakė L. Linkevičius. Panašią nuomonę ir paramą Lietuvos pozicijai išsakė dešimt kitų kalbėjusių ministrų.