*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministras L. Linkevičius: elektros tiltų „NordBalt“ ir „LitPol Link“ atidarymas – tai lūžis Baltijos šalių energetikoje

Lietuvos ir Švedijos ir Lietuvos ir Lenkijos elektros linijų „NordBalt“ ir „LitPol Link“ atidarymas gruodžio 14 d. yra dar vienas svarbus žingsnis didesnės Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių energetinės nepriklausomybės link.

Lietuva, pernai sėkmingai įgyvendinusi dujų tiekimo diversifikavimo projektą – Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalą – ir taip faktiškai panaikinusi priklausomybę nuo vienintelio dujų tiekėjo, šiemet toliau sėkmingai ėjo energetinės nepriklausomybės link: šiandien eksploatacijai paleidžiamos net dvi elektros jungtys, Lietuvą pirmąkart sujungiančios su Europa. „LitPol Link“ jungtimi Lietuva ir kitos Baltijos šalys susijungia su Vakarų Europos tinklais ir rinka; „NordBalt“ jungtimi – su Skandinavijos šalių elektros rinka.

„Norėdami iš esmės sustiprinti energetinį saugumą, turime ne tik nutiesti elektros jungtis su Švedija ir Lenkija, bet ir užtikrinti elektros sistemos darbą sinchroniniu režimu su Vakarų Europa. Nepriimtina, kad būnant ES ir NATO narėmis, mūsų elektros sistemos yra vis dar valdomos iš dispečerinės Maskvoje. Dirbsime toliau, kad panaikintume energetines salas bei pasiektume energetinę nepriklausomybę“, – pabrėžė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„LitPol Link“ ir „NordBalt“ projektų įgyvendinimas yra svarbus Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Latvijos, Estijos glaudaus bendradarbiavimo pavyzdys. Bendri tikslai ir bendri projektai leidžia mūsų regionui tapti saugesniu ir energetiškai nepriklausomu. Taip pat pažymėtina, kad naujosios elektros jungtys Lietuvos vartotojams ir verslui suteiks galimybę gauti pigesnę elektros energiją, ypač iš Šiaurės Europos valstybių.