*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministras L. Linkevičius atsisveikino su Sakartvelo ambasadore

Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė netrukus kadenciją baigsiančią Sakartvelo (Gruzijos) ambasadorę Khatuną Salukvadzę. Susitikime aptartos Lietuvos ir Sakartvelo dvišalių santykių aktualijos, taip pat kalbėta apie tolesnius Sakartvelo žingsnius siekiant integruotis į Europos Sąjungą ir NATO.

Ministras padėkojo ambasadorei už jos asmeninį indėlį į Lietuvos ir Sakartvelo ryšių plėtrą per beveik šešerius mūsų šalyje praleistus metus ir palinkėjo sėkmės tolesnėje diplomatinėje karjeroje. K. Salukvadze džiaugėsi jai tekusia galimybe prisidėti prie abiejų šalių draugystės stiprinimo ir pabrėžė, kad jai itin svarbu, jog Lietuvoje įteisinus autentišką jos šalies pavadinimą, atvykusi į Vilnių kaip Gruzijos, galės iš jo išvykti jau kaip Sakartvelo ambasadorė.

K. Salukvadze yra ketvirtoji Vilniuje reziduojanti Sakartvelo diplomatinės atstovybės vadovė. Ateinantį rugsėjį sukaks 25 metai nuo Lietuvos ir Sakartvelo diplomatinių santykių užmezgimo. Šiais metais taip pat minimas Tbilisyje 1919-1921 metais veikusios Lietuvos atstovybės Užkaukazėje šimtmetis.