*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministras L. Linkevičius apžvelgė Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 27 dieną dalyvavo jau trečią kartą Vytauto Didžiojo universiteto, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ambasadų ir Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje organizuotoje kasmetinėje konferencijoje „Saugumas, bendradarbiavimas ir vertybės Šiaurės Europoje“.

Bendradarbiavimas su Šiaurės Europos ir Baltijos valstybėmis yra vienas iš svarbiausių Lietuvos prioritetų. Pasak ministro, šį regioną vienija patikima partnerystė, demokratinių vertybių puoselėjimo, žmonių gerovės, saugumo užtikrinimo tikslai.

„Esame bendraminčiai ir siekiame solidarumo spręsdami daugelį mūsų regionui kylančių iššūkių ir tarptautinei bendruomenei svarbių klausimų. Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetukas (NB8) tarptautiniame lygmenyje jau yra tapęs regioninio bendradarbiavimo pavyzdžiu ir tam tikru patraukliu politiniu „prekės ženklu“. Turime tai tinkamai išnaudoti“, – teigė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

Konferencijos metu buvo diskutuojama regiono interesų Europos Sąjungoje, Prezidento rinkimų JAV ir Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES poveikio regionui, Rytų partnerystės ir santykių su Rusija, migracijos keliamų iššūkių, vertybių, gerovės užtikrinimo, pasitikėjimo institucijomis ir kitais klausimais. Toks metų pradžioje organizuojamas susitikimas yra puiki proga aptarti ir įvertinti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo pasiekimus, iššūkius ir planus. 

Konferencijoje dalyvavo Lietuvos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos parlamentų nariai bei kiti aukšti pareigūnai, politikai, akademinės bendruomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Daugiau nuotraukų rasite čia.