*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministras K. Budrys: mūsų diaspora visada buvo ir liks ypatinga Lietuvos dalis

Šiandien, rugpjūčio 4 d., užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys įteikė Garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medalius į Lietuvą atvykusiems, į Lietuvą sugrįžusiems ir šiuo metu čia gyvenantiems laureatams.

„Mūsų diaspora visada buvo ir liks ypatinga Lietuvos dalis. Istorijoje ji buvo prieglobstis mūsų laisvės ir nepriklausomybės siekiams, išlaikydama lietuvybę tuomet, kai Lietuva buvo okupuota. Buvote mūsų ryšys su pasauliu, žinių ir patirties šaltinis, padėjęs kurti nepriklausomą Lietuvą. Šiandien jūs aktyviai dalyvaujate Lietuvos gyvenime, kuriate lituanistines mokyklas, skatinate kultūros, meno ir sporto projektus, įsitraukiate į pilietines iniciatyvas. Jūs esate įrodymas, kad geografinės sienos nieko nereiškia, kai kalbame apie bendrystę, pagarbą ir meilę Tėvynei“, – sveikindamas laureatus sakė K. Budrys.

Garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ apdovanojimai skiriami du kartus per metus – Pasaulio lietuvių vienybės dienos (liepos 17 d.) ir Lituanistinės mokyklos dienos (rugpjūčio 10 d.) progomis. Jais pagerbiami Lietuvos diasporos atstovai už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę užsienyje, skatinant užsienyje gyvenančių lietuvių įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir gerovės joje kūrimą.

Lituanistinės mokyklos dienos proga apdovanojimai bus teikiami šventės Lietuvos Respublikos Prezidentūroje metu. Renginį globoja Pirmoji ponia Diana Nausėdienė.