Ministras K. Budrys: Lietuvos verslo interesai – tarp užsienio politikos prioritetų
Balandžio 8 d. užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys susitiko su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) valdyba ir nariais. Ministras su verslo bendruomene aptarė Vyriausybės užsienio politikos ir ekonominės diplomatijos prioritetus, geopolitinių įvykių poveikį Lietuvos pramonei bei verslui, sankcijų politikos įgyvendinimo svarbą. Daug dėmesio skirta susitikimo išvakarėse Liuksemburge įvykusiai ES Užsienio reikalų tarybai, kurioje dominavo su ES ir JAV prekybos santykiais susiję klausimai.
„Jungtinės Amerikos Valstijos išlieka strateginė Lietuvos prekybos partnerė ir viena svarbiausių mūsų eksporto krypčių. Bendraudami su JAV įvairiais formatais nuosekliai pabrėžiame pozityvios ir abipusiu pasitikėjimu grindžiamos darbotvarkės svarbą. O dėl muitų tarifų kylančias įtampas kviečiame spręsti derybų keliu – tik taip galima užtikrinti tvarią partnerystę ir abipusę ekonominę naudą“, – pabrėžė K. Budrys.
Susitikime kalbėta apie ekonominių ryšių, verslo kontaktų ir ekonominio atstovavimo užsienyje stiprinimą įtraukiant Lietuvos garbės konsulus ir diasporą, naujų rinkų paiešką, investicijų į Lietuvos gynybos pramonę skatinimą, aktualius ES vidaus rinkos klausimus.
Pasak ministro, siekiant diversifikuoti Lietuvos eksporto rinkas ir užtikrinti optimalų ekonominį atstovavimą užsienyje, būtinas subalansuotas dėmesys tiek naujų rinkų paieškai, tiek įdirbio gilinimui esamose, numatant ir atitinkamas finansines priemones.
Lietuvos diplomatijos vadovo teigimu, konstruktyvus dialogas ir konsultacijos su šalies verslo atstovais atlieka svarbų vaidmenį apsisprendžiant dėl prioritetinių Lietuvos užsienio rinkų bei aktualių prekybos krypčių. Ministras padėkojo LPK nariams už dalyvavimą Ekonominės diplomatijos taryboje bei kituose formatuose, kurie reikšmingai prisideda prie Lietuvos prekybos ir verslo ryšių skatinimo.
Lietuvos pramoninkų konfederacija vienija Lietuvos verslo bendruomenę: 52 šakines, 8 regionines asociacijas ir 28 neasocijuotus narius, jungiančius visas pagrindines pramonės sritis ir pagrindinę Lietuvoje gaminamą produkciją. LPK nariai atlieka svarbų vaidmenį stiprinant Lietuvos ekonomiką ir didinant jos konkurencingumą. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos, advokatų kontoros.