*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje

Gegužės 27 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatomos diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir padėtį Artimuosiuose Rytuose.

ES užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Ukrainos fronte ir ES saugumo įsipareigojimus Ukrainai, įskaitant karinę paramą, naujas sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, įšaldyto Rusijos turto panaudojimą Ukrainos reikmėms ir Rusijos atsakomybės už agresijos nusikaltimą klausimą, remiantis gegužės 10 d. Vilniuje vykusio darbo grupės dėl Specialiojo tribunolo dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą įsteigimo (Core Group) susitikimo rezultatais.

Užsienio reikalų ministrai Tarybos metu aptars situaciją Artimuosiuose Rytuose ir taikos proceso atnaujinimo galimybes regione.

Užsienio reikalų tarybos metu ministras G. Landsbergis pasidalins savo įžvalgomis po bendro Estijos, Islandijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrų vizito  Sakartvele, bei kartu su visais ES kolegomis aptars situaciją šalyje, kilusią dėl „užsienio agentų“ įstatymo priėmimo ir represijų prieš Sakartvelo pilietinę visuomenę, ir ES atsaką į tai.

Ministras vizito metu įteiks garbės ženklus „Lietuvos Diplomatijos žvaigždė“ ES išorinių veiksmų tarnybos (EIVT) Civilinio planavimo ir vykdymo pajėgumų vykdančiajam direktoriui Stefano Tomat ir EIVT Generalinio sekretoriaus kabineto vadovui Mario Massimo Santoro.

Ministras G. Landsbergis vizito Briuselyje metu taip pat susitiks su Europos Sąjungos diplomatinės akademijos dalyviais ir Europos kolegijos rektore F. Mogherini, susitikimo metu bus diskutuojama aktualiausiais ES darbotvarkės ir Lietuvos užsienio politikos prioritetų klausimais.