MINISTERIJOS SEKRETORIUS DALYVAUS ES BENDRŲJŲ REIKALŲ IR IŠORINIŲ SANTYKIŲ TARYBOS SUSITIKIME BRIUSELYJE
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius Žygimantas Pavilionis gruodžio 8 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos (BRIST) posėdyje.
Rengdamiesi gruodžio 11-12 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, ES diplomatijos vadovai svarstys energetinio saugumo, klimato kaitos, Rytų Partnerystės klausimus.
Taip pat ketinama aptarti Europos Komisijos pateiktą Europos ekonomikos atgaivinimo planą ir siūlomas finansines paskatas energetinių jungčių plėtrai spartinti bei Lietuvai itin svarbų Baltijos jungčių plano realizavimą.
Bus svarstomas ir Rytų Partnerystės projektas. Komisijos gruodžio 3 dieną pateiktame komunikate siūloma gilinti dvišalius santykius su šešiomis Rytų kaimynėmis – Gruzija, Ukraina, Moldova, Armėnija, Azerbaidžanu ir Baltarusija, kai ši atitiks reikalavimus. Tikimasi, kad projektas bus pradėtas įgyvendinti Čekijos pirmininkavimo ES laikotarpiu.
BRIST posėdyje taip pat bus diskutuojama ES plėtros, Europos saugumo strategijos peržiūros, Pasaulio prekybos organizacijos Dohos derybų raundo, Vakarų Balkanų, Kongo Demokratinės Respublikos, Pakistano bei Artimųjų Rytų klausimais.