MINISTERIJOS SEKRETORIUS DALYVAUJA NEFORMALIAME EUROPOS SĄJUNGOS VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO MINISTRŲ SUSITIKIME
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius Laimonas Talat-Kelpša rugsėjo 29-30 dienomis dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikime Bordo mieste (Prancūzija). Susitikime planuojama aptarti ES atsaką į pasaulinę maisto krizę, diskutuoti ES vystomojo bendradarbiavimo institucijų struktūros ir sveikatos apsaugos sistemos stiprinimo besivystančiose šalyse klausimais, aptarti pasirengimą Dohos konferencijai dėl finansavimo vystomajam bendradarbiavimui ir klimato kaitos poveikį besivystančioms valstybėms.
Ministerijos sekretoriaus L.Talat-Kelpšos siūlymu susitikimo metu ketinama aptarti situaciją Gruzijoje.
Lietuva, įgyvendindama ES Vadovų Tarybos sprendimus dėl oficialios paramos vystymuisi didinimo ir atsižvelgdama į atitinkamą savo biudžeto paskirstymo procesą, siekia oficialiąją paramą vystymuisi iki 2010 metų padidinti iki 0,17% BNP, o iki 2015 metų pasiekti 0,33% BNP. Tai numatyta 2006 metų birželio 8 dienos Lietuvos Vyriausybės nutarime Nr. 561.
Iš Užsienio reikalų ministerijos administruojamos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos 2007 metais projektams Gruzijoje skirta beveik 900 tūkst. Lt, 2008 metais ketinama skirti panašią pinigų sumą.
2008 metais humanitarinei pagalbai Gruzijoje Lietuvos valstybės institucijos skyrė apie 750 tūkst. Lt.