Ministerijos kanclerė dalyvavo ES užsienio reikalų ministerijų kanclerių susitikime Bukarešte
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė gruodžio 6-7 dienomis dalyvavo Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime, kuriame buvo pristatyti artėjančio Rumunijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programos prioritetai.
Šalis itin didelį dėmesį skirs dialogui su piliečiais, lūkesčių atliepimui ir tinkamai komunikacijai apie ES priimamus sprendimus ir jų įtaką kasdieniam gyvenimui. Sutarta, jog valstybės narės turės dirbti kartu derantis dėl naujos finansinės perspektyvos, stiprinti vieningą rinką, užtikrinti bendrus veiksmus kovoje su hibridinėmis grėsmėmis ir dezinformacija bei spręsti su migracija susijusius iššūkius.
Taip pat aptarta ir transatlantinių santykių darbotvarkė – JAV išlieka strategine ES partnere ir šiame kontekste svarbu tinkamai formuoti komunikaciją, kuri nekurtų bereikalingų įtampų visuomenėse. Susitikimo dalyviai sutiko, kad stiprus transatlantinis ryšys ir veiksmų suderinamumas su NATO išlieka saugumo garantu. ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje savalaikės ir aktualios, bet svarbu siekti, kad jos kurtų papildomus pajėgumus, nedubliuotų ir nekonkuruotų su NATO.
ES URM valstybės sekretorių susitikimas tradiciškai rengiamas ateinantį pusmetį ES Tarybai pirmininkausiančioje valstybėje. Šiuo metu pirmininkaujanti Austrija nuo 2019 metų sausio 1 dienos pirmininkavimą ES Tarybai perleis Rumunijai.