MININT BALTIJOS ŠALIŲ IR PRANCŪZIJOS DIPLOMATINIŲ SANTYKIŲ ATKŪRIMO 20-METĮ, PARYŽIUJE SURENGTA MOKSLINĖ KONFERENCIJA
Minint Baltijos valstybių ir Prancūzijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-metį, Paryžiuje lapkričio 23 dieną surengta mokslinė konferencija apie Baltijos valstybių ir Prancūzijos santykius XX amžiuje.
Renginį organizavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Paryžiuje bei Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos Archyvų departamentas.
Lietuvos ambasadorė Prancūzijoje Jolanta Balčiūnienė renginyje pateikė Lietuvos ir Prancūzijos santykių istorijos šiandieninės reikšmės vertinimus.
Nepriklausomybės akto signataras, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris padėkojo Lietuvos kelią į laisvę rėmusiems Prancūzijos politikos ir visuomenės veikėjams ir pabrėžė vertybių išsaugojimo svarbą.
„Prancūzijos demokratijos simbolis – Eugène‘o Delacroix paveikslas „Laisvė, vedanti žmones“ – buvo mūsų įkvėpimas kovoje už nepriklausomybę“, - sakė E.Zingeris.
Tarpukario Lietuvos ir Prancūzijos santykiai pristatyti istorikės Vilmos Bukaitės pranešime „Lietuva ir Prancūzija, 1918-1940: politiniai iššūkiai, pažinimo bandymai ir bendrumo paieškos“.
Pirmasis Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe‘as de Suremainas dalijosi darbo nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje patirtimi.
Prancūzija pripažino Lietuvą de jure 1922 metų gruodžio 20 dieną. Lietuvos ir Prancūzijos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 metų rugpjūčio 29 dieną.