*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

MININT BALTIJOS IR VIŠEGRADO ŠALIŲ DIPLOMATINIŲ SANTYKIŲ 20-METĮ, PRAHOJE SURENGTA KONFERENCIJA APIE BENDRUS INTERESUS EUROPOJE

Lietuvos ambasada Prahoje lapkričio 8 dieną Čekijos užsienio reikalų ministerijoje surengė Baltijos šalių ir tuometinės Čekoslovakijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmečiui skirtą konferenciją „Baltijos ir Višegrado šalys: dvidešimt metų bendrų interesų Europoje“.

Renginyje, kuriame buvo nagrinėjami Europos ekonominio valdymo, Europos Sąjungos Rytų partnerystės ir energetinio saugumo klausimai, iš Lietuvos pusės pranešimus pristatė Energetinio saugumo centro prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos direktorius, ambasadorius Audrius Brūzga bei Kauno Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkas Liudas Mažylis.

Konferenciją taip pat organizavo Čekijos užsienio reikalų ministerija, Latvijos, Estijos ir Višegrado grupės šalių ambasados Čekijoje, Prahos tarptautinių santykių institutas. Joje dalyvavo Čekijos užsienio reikalų pirmasis viceministras Jiřís Schneideris.

Renginio metu atidaryta Lietuvos ir tuometinės Čekoslovakijos diplomatinių santykių 20-mečiui skirta istorinių dokumentų paroda „Čekoslovakija ir Lietuva: kelias į laisvę“, kurią, bendradarbiaujant Lietuvos ir Čekijos ambasadoms, parengė abiejų šalių istorikai Dalia Bukelevičiūtė ir Lubošas Švecas.

Paroda atskleidžia Lietuvos ir Čekoslovakijos socialinį ir politinį kontekstą iki diplomatinių santykių atkūrimo ir po jo, apsikeitimo diplomatiniais paskyrimais, pirmųjų dvišalių vizitų istoriją. Rugsėjį paroda eksponuota Vilniaus universitete.

Lietuva su Čekijos ir Slovakijos Federacine Respublika diplomatinius santykius atkūrė 1991 m. rugsėjo 9 d.