MASKVOJE SUTARTA PRAKTINIU BENDRADARBIAVIMU STIPRINTI LIETUVOS IR RUSIJOS TARPUSAVIO PASITIKĖJIMĄ
Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas spalio 29 dieną Maskvoje susitikime su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu aptarė Lietuvos ir Rusijos dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus. Ministrai V.Ušackas ir S.Lavrovas pažymėjo, kad reikia plėtoti dalykiškus ir konstruktyvius dvišalius santykius ir kurti naują palankesnę politinę tarpusavio atmosferą.
V.Ušackas akcentavo, kad svarbiausia Lietuvai ir Rusijai yra kartu siekti konkrečių rezultatų, kurių naudą pajustų abiejų šalių piliečiai. Tokius abipusiškai naudingus rezultatus, anot ministro, galėtų suteikti nekliudoma prekyba, prekių transportavimo srautų plėtojimas, prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo skatinimas, palengvintas vizų režimas, turizmo plėtra, įskaitant laivybą Kuršių mariomis, ir kiti klausimai.
Susitikime ministrai sutarė paspartinti Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo sutarčių dėl pasienio judėjimo, kapų priežiūros, metrologijos, standartizacijos ir atitikties įvertinimo rengimą ir pasirašymą.
V.Ušackas ir S.Lavrovas taip pat aptarė daugiašalio bendradarbiavimo klausimus – Lietuvos rengimąsi pirmininkauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO), Lietuvos pirmininkavimą Baltijos jūros valstybių tarybai (BJVT), Europos Sąjungos ir Rusijos, NATO ir Rusijos bendradarbiavimą.
Lietuva BJVT pirmininkauja nuo šių metų liepos 1 dienos iki 2010 metų birželio mėnesio pabaigos. Mūsų šalis ESBO pirmininkaus 2011 metais.