Š. m. vasario 16 d. įvyko metinis Lietuvoje akredituoto diplomatinio korpuso atstovų susitikimas su šalies vadovais. Užsienio šalių ambasadoriai Vilniuje susitiko su LR Prezidentu Valdu Adamkumi, Seimo Pirmininku Artūru Paulausku, Ministru Pirmininku Rolandu Paksu, UR ministru Antanu Valioniu. Užsienio diplomatinių misijų vadovai dalyvaus Lietuvos Nepriklausomybės dienai skirtame koncerte Nacionaliniame operos ir baleto teatre.
LR UR ministro A. Valionio susitikime su Lietuvoje akredituoto diplomatinio korpuso atstovais ministras padėkojo diplomatams už paramą bei už asmeninį indėlį stiprinant Lietuvos bendradarbiavimą su jų atstovaujamomis valstybėmis.
Ministras kalbėjo apie Lietuvos užsienio politiką, pristatė šiandieninius jos prioritetus ir ateities tikslus. Naujoji Lietuvos vyriausybė pradėjo aktyviai įgyvendinti užsienio politikos tikslus - narystę ES ir NATO, gerų santykiai su kaimynais tąsą ir ekonominės diplomatijos stiprinimą.
Kalbėdamas apie integraciją ES, A.Valionis pažymėjo, kad Lietuva turi galimybę patekti į pirmąjį ES plėtros etapą. Sprendimai, priimti Nicoje, užtikrins teisingą Lietuvos atstovavimą ES institucijose.
Ministras pabrėžė, kad Lietuvos politinės partijos sutaria, jog pasirengimas narystei ES - aukščiausias šalies prioritetas.
Lietuva, dar nebūdama nare, aktyviai bendradarbiauja su ES: 2000 m. lapkritį ji pasiūlė savo indėlį į kuriamas ES greito reagavimo pajėgas, planuoja prisidėti prie ES Pilietinių krizių valdymo pajėgumų.
Pasak ministro, narystė ES ir NATO, yra vienodai svarbios Lietuvai. Narystė vienoje iš šių organizacijų negali būti pakeista naryste kitoje organizacijoje.
A.Valionis išreiškė viltį, kad NATO tęs plėtros procesą ir kad Lietuva 2002 m. bus pakviesta tapti aljanso nare. Lietuva patvirtino savo, kaip patikimo partnerio statusą: skyrė 1,95 proc. BVP gynybos išlaidoms, o kitais metais planuoja skirti 2 proc; Lietuvos kariai savo profesionalumą pademonstravo, dalyvaudami jungtinėse NATO taikos palaikymo misijose Bosnijoje ir Kosove.
A.Valionis išreiškė viltį, kad gegužės mėnesį įvyksianti NATO Parlamentinės Asamblėjos sesija taps svarbiu Lietuvos žingsniu narystės Aljanse link.
Pasak ministro, Lietuvos narystė ES ir NATO neturėtų būti suprasti kaip alternatyva geriems kaimyniniams santykiams. Lietuvos narystė šiose organizacijose bus geras indėlis į regiono saugumą ir stabilumą. Lietuva greitai švęs diplomatinių santykių su Lenkija atkūrimo dešimtmetį. Aktyviai remiamas tolesnis Baltijos ir Šiaurės valstybių bendradarbiavimas, kuris transformavosi iš "5+3" formato į "Šiaurės - Baltijos aštuonetą".
Lietuva ir toliau plėtoja gerų santykių su Rusijos Federacija politiką. Ministras mano, kad neigiamas Rusijos požiūris į NATO plėtrą gali būti pakeistas aktyviu bendradarbiavimu įvairiose srityse. Intensyvėjantis regioninis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Kaliningrado regiono, naujų bendrų projektų įgyvendinimas galėtų ateityje tapti santykių tarp Rusijos ir ES modeliu.
Ministras pažymėjo, kad siekiama išsaugoti pragmatiškus santykius su Baltarusija, kartu bandant skatinti demokratines tendencijas kaimyninėje šalyje.
A.Valionis pareiškė, kad šiandieninė situacija reikalauja didesnio aktyvumo vykdant valstybės ekonominę užsienio politiką. Todėl bus suaktyvinta ekonominė diplomatija konkuruojant dėl naujų rinkų ir pritraukiant užsienio investuotojus į Lietuvos ekonomiką, ypatingai į energetikos, aukštųjų technologijų, bankininkystės, transporto pramonės bei turizmo sektorius.
Narystė PPO užtikrins palankesnius prekybinius santykius. Lietuva ir toliau sieks integracijos į tarptautines ekonomines struktūras.
Susitikime dalyvavęs LR UR viceministras, vyriausiasis integracijos į NATO koordinatorius Giedrius Čekuolis užsienio diplomatinių misijų vadovams pristatė Lietuvos pasirengimo narystei NATO aktualijas. Europos Komiteto prie LR Vyriausybės generalinis direktorius, vyriausiasis derybininkas dėl narystės ES Petras Auštrevičius aptarė Lietuvos pasirengimą narystei Europos Sąjungoje. Be to, Lietuvos banko Monetarinės politikos departamento direktorius Raimondas Kuodis užsienio šalių ambasadoriams pristatė dabartinę Lietuvos ekonomikos padėtį bei jos tendencijas; Lietuvos ekonominės plėtros agentūros direktorius Vytas Gruodis perskaitė pranešimą tema "Ekonomikos pažanga, užsienio investicijos ir prekyba".