*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Liuksemburge aptartos Lietuvos narystės 20-mečio ES sėkmės ir pamokos

Birželio 20 dieną Liuksemburge, Europos Sąjungos (ES) institucijų kultūros ir renginių namuose Foyer Europeen, Lietuvos nuolatinė atstovybė ES kartu su Lietuvių bendruomenės Liuksemburge atstovais paminėjo Lietuvos narystės ES 20-metį.

Pagrindiniu šio renginio akcentu tapo pradžioje vykusi diskusija, kurioje dalyvavo Europos audito rūmų narė Laima Liucija Andrikienė, Lietuvos nuolatinis atstovas ES Arnoldas Pranckevičius, buvęs nuolatinis atstovas ir ilgametis generalinis direktorius Europos Komisijoje Rytis Martikonis, pirmoji Europos Komisijos vertimo skyriaus vertėja ir laikinoji vadovė Liuksemburge Živilė Aleksonytė, moderatorius Rytis Virbalis.

Diskusijos dalyviai apžvelgė ne tik esminius Lietuvos narystės ES laimėjimus, iššūkius, pasidalino, ką Lietuva gavo iš narystės ES, bet tuo pačiu ir ką mes suteikėme visai Sąjungai. Kartu su auditorija kalbėtojai aptarė lietuvių įsitinklinimo ES institucijoje situaciją, valstybės tarnybos stiprinimą ir artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES tarybai.

„Po dvidešimties metų Europos Sąjungoje Lietuva jau nebėra nauja narė, o patyrusi ir aktyvi bendrijos dalyvė. Daugeliui Rytuose esame ir sektinas pavyzdys. Kuo toliau, tuo daugiau ne tik gauname iš narystės ES, bet ir patys dalinamės – nuo visapusiškos paramos Ukrainai ir reformų patirties kandidatėms valstybėms iki atsparumo hibridinėms ir kibernetinėms grėsmėms pamokų ir sugebėjimo atsisakyti energetinės ir kitų strateginių sektorių priklausomybės nuo autoritarinių režimų“, – sakė ambasadorius A. Pranckevičius.

Taip pat renginio metu buvo rodomas specialiai šiai sukakčiai sukurtas filmas „Sugrįžimas, kuris mus pakeitė“, jame apžvelgiama Lietuvos kelionė į ES ir įsitvirtinimas bendrijoje.