*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LISABONOJE SURENGTAS LIETUVOS ATLIKĖJŲ REČITALIS

XVIII amžiaus vidurį menančiuose Lisabonos rūmuose Palácio Foz gruodžio 17 dienos vakarą skambėjo pianisto Jurgio Karnavičiaus ir operos solistės Sigutės Stonytės atliekama muzika.

 Koncerto dvasią puikiai atspindėjo kompozitoriaus Ferenco Listo kūrinys „Vilhelmo Telio koplyčia“ iš ciklo „Klajonių metai“, kuriam autorius parinko moto „Visi už vieną, vienas už visus“. Šiuo akcentu simboliškai iliustruota pamatinė Europos Sąjungos idėja ir pažymėta Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pabaiga.

Lietuvos ambasados Portugalijoje organizuoto rečitalio metu  J. Karnavičius ir S. Stonytė taip pat virtuoziškai atliko lietuvių kompozitorių Balio Dvariono, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio bei kitų užsienio kompozitorių kūrinius. Lietuvių pasirodymas buvo įvertintas karščiausiais plojimais.