LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRĖ DALYVAUJA KONSULTACIJOSE SU BELGIJOS IR ES PAREIGŪNAIS
Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė Briuselyje gegužės 6-7 dienomis susitinka su Belgijos ir Europos Sąjungos institucijų atstovais. Susitikimuose su Belgijos užsienio reikalų ministerijos ir Belgijos regionų Flandrijos ir Valonijos pareigūnais ketinama aptarti Lietuvos ir Belgijos santykius, Belgijos pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai 2010 metų antrąjį pusmetį ir 2001 metų pirmininkavimo patirtį.
Taip pat bus kalbama kitais Lietuvai aktualiais ES darbotvarkės klausimais: energetikos, biudžeto peržiūros, bendradarbiavimo vidaus ir teisingumo reikaluose iniciatyvų, kaimynystės politikos, ES santykių su Rusija ir transatlantinių santykių.
Rengiantis Lietuvos pirmininkavimui ES tarybai 2013 metais ypač svarbi kitą pusmetį ES pirmininkausiančios Belgijos patirtis.
Konsultacijų Briuselyje metu viceministrė taip pat susitiks su Europos Komisijos ir ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai atstovais.
Susitikimuose su ES institucijų pareigūnais planuojama aptarti Europos išorės veiksmų tarnybos steigimą ir valstybių atstovų įdarbinimą joje.