LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS SVEIKINA 30-METĮ MININČIĄ ESTIJOS LIETUVIŲ BENDRUOMENĘ
Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sveikina 30-metį mininčią Estijos lietuvių bendruomenę.
„1980 metais, Lietuvai ir Estijai dar buvus okupuotoms, įkurti tautinę organizaciją reikėjo ryžto, drąsos ir vienybės – vertybių, vedusių mūsų tautas kelyje į laisvę ir nepriklausomybę, liudytų Lietuvos Sąjūdžio ir Estijos liaudies fronto vėliavų jūroje ir sutvirtintų Baltijos kelyje,“ – rašoma ministro sveikinimo laiške, kuris bus perskaitytas spalio 1 dieną vakare Lietuvos ambasadoje Estijoje rengiamame šventiniame minėjime.
Ministras dėkoja Estijos lietuviams už lietuvių kalbos, papročių ir tradicijų puoselėjimą, visiems prisidėjusiems prie Estijos lietuvių bendruomenės kūrimo linki „kasdieniais darbais tęsti šią mūsų tautai labai svarbią misiją“.
Minėjime taip pat dalyvaus Lietuvos ambasadorius Estijoje Juozas Bernatonis, Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Arvydas Daunoravičius, dabartinė lietuvių bendruomenės pirmininkė Cecilija Rasa Unt, pirmoji bendruomenės vadovė Milda Marija Trinkytė, Estijos kultūros ministerijos atstovai, baltarusių, lenkų ir čiuvašų bendruomenių Estijoje pirmininkai.
Svečiams muzikinius kūrinius atliks Estijoje pagal mainų programą šiuo metu studijuojanti Lietuvos muzikos akademijos studentė Julija Demidova, kurios mokytoja yra Estijos lietuvių bendruomenės narė pianistė Aleksandra Juozapėnaitė-Eesmaa.
Estijos lietuvių draugija, kuri vėliau tapo bendruomene, buvo įkurta 1980 metų gruodžio 6 dieną.