LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS SUSITIKO SU JAPONIJOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOS VALSTYBĖS SEKRETORIUMI
Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas sausio 15 dieną Vilniuje susitiko su Japonijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi (viceministru) Šintaro Ito. Lietuvos diplomatijos vadovas padėkojo Š.Ito už Japonijos Vyriausybės sprendimą šių metų pavasarį siųsti civilius darbuotojus į Lietuvos vadovaujamą Provincijos atkūrimo grupę Afganistane, Goro provincijoje. Sprendimas siųsti civilius buvo priimtas gavus Lietuvos kvietimą.
Ministras V.Ušackas taip pat pasidžiaugė gerais dvišaliais santykiais. Pastarieji 3 metai Lietuvos ir Japonijos santykiuose buvo labai aktyvūs: Lietuvoje lankėsi Japonijos užsienio reikalų ministras Taro Aso (dabartinis Ministras Pirmininkas), Japonijos imperatoriškoji pora, o 2008 metais akredituota pirmoji Japonijos ambasadorė, reziduojanti Vilniuje, Mijoko Akaši.
Susitikime taip pat buvo aptartas Lietuvos ir Japonijos ekonominis bendradarbiavimas ir investavimo perspektyvos.
Lietuva ir Japonija diplomatinius santykius užmezgė 1922 metų gruodžio 20 dieną, atkūrė 1991 metų spalio 10 dieną.