LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS ROSTOKE DALYVAUS ES BALTIJOS JŪROS STRATEGIJAI SKIRTOJE KONFERENCIJOJE
Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas vasario 5 dieną Vokietijoje, Rostoke, dalyvaus Europos Sąjungos Baltijos jūros strategijai skirtoje konferencijoje. Konferencijos atidarymo sesijoje ministras skaitys pranešimą „ES Baltijos jūros strategija – naujos galimybės regiono žmonėms“.
Vokietijos Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos vyriausybės ir Europos Komisijos rengiamoje konferencijoje dalyvaus Europos regioninės politikos komisarė Danuta Hubner, Švedijos Europos reikalų ministrė Cecilia Malmstrom, Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos ministras pirmininkas Erwinas Selleringas, Landtago pirmininkė Sylvia Bretschneider. Konferencijoje taip pat dalyvaus įvairių Vokietijos ir kitų šalių institucijų atstovai, akademinės bendruomenės nariai ir kt.
Šių metų viduryje numatoma paskelbti ES Baltijos jūros regiono strategiją ir Veiksmų planą. Jais remiantis nuo 2010 metų bus įgyvendinami tarpvalstybiniai projektai Baltijos jūros ekologinei būklei gerinti, ekonominiams šalių skirtumams mažinti, trūkstamoms susisiekimo ir energetikos sistemos jungtims diegti ir regiono saugumui didinti.
Europos Komisijos rengiama Baltijos jūros strategija – tai pirmoji ES vidaus regioninė strategija.
Rostoke ministras V.Ušackas taip pat susitiks su Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos ministru pirmininku E.Selleringu ir Landtago pirmininke S.Bretschneider. Su jais ministras aptars aktyvesnio bendradarbiavimo turizmo ir transporto srityse galimybes.
Su Vokietijos Bundestago Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoju Kurtu Bodewigu, kuris yra Lietuvos ir Vokietijos forumo kuratoriumo pirmininkas, ministras V.Ušackas aptars svarbiausias ES aktualijas ir reikšmingiausius transporto projektus Baltijos jūros regione.