LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS PRIĖMĖ NAUJUOSIUS JAPONIJOS IR GRAIKIJOS AMBASADORIUS
Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas liepos 8 dieną priėmė naująją Japonijos ambasadorę Lietuvoje Mijoko Akaši. Susitikimo metu ministras P.Vaitiekūnas ir Japonijos ambasadorė M.Akaši aptarė Lietuvos ir Japonijos dvišalių santykių aktualijas. Ministras informavo apie pasirengimą ASEM (Azijos ir Europos susitikimas) transporto ministrų susitikimui Lietuvoje, kuris vyks 2009 metų rudenį, ir pakvietė Japoniją dalyvauti jame.
Pašnekovai taip pat pasikeitė nuomonėmis aktualiais tarptautinės politikos klausimais.
Skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentui Valdui Adamkui ambasadorė M.Akashi įteikė birželio 30 dieną.
Ambasadorė M. Akashi – pirmoji Lietuvoje reziduojanti Japonijos ambasadorė. Anksčiau Japonijos ambasadoriai rezidavo Kopenhagoje. Japonijos ambasada Lietuvoje atidaryta 1997 metais.
Lietuva ir Japonija diplomatinius santykius atkūrė 1991 metų spalio 10 dieną.
Užsienio reikalų ministras P.Vaitiekūnas priėmė kadenciją pradedantį Graikijos ambasadorių Konstantiną Katsambį, su kuriuo aptarė Lietuvos ir Graikijos dvišalių santykius ir tolesnes valstybių bendradarbiavimo perspektyvas politikos, ekonomikos kultūros, švietimo ir kitose srityse.
Susitikimo metu užsienio reikalų ministras P.Vaitiekūnas nušvietė energetinę situaciją Lietuvoje.
Skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentui Valdui Adamkui ambasadorius K.Katsambis įteikė birželio 28 dieną.
Ambasadorius K.Katsambis – antrasis Graikijos ambasadorius, reziduojantis Lietuvoje. Graikijos ambasada Lietuvoje įsteigta 2005 metų sausio 30 dieną.
Lietuva ir Graikija diplomatinius santykius atkūrė 1992 metų sausio 7 dieną.