*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS PRIĖMĖ NAUJĄJĮ UKRAINOS AMBASADORIŲ

Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas gegužės 6 dieną priėmė Ukrainos ambasadorių Lietuvoje Ihorį Prokopčiuką. Tai pirmasis ministro susitikimas su naujai paskirtu Ukrainos ambasadoriumi, kuris skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentui Valdui Adamkui įteikė balandžio 17 dieną. Susitikimo metu buvo aptarti Ukrainos euroatlantinės integracijos klausimai, Ukrainos vaidmuo plečiant demokratijos erdvę Rytų kaimynystės šalyse, jos dalyvavimas vadinamųjų „įšaldytų“ konfliktų sprendime, Lietuvos ir Ukrainos dvišalio bendradarbiavimo klausimai, artėjantis Ukrainos Prezidento Viktoro Juščenkos oficialus vizitas Lietuvoje.

P.Vaitiekūnas palinkėjo Ukrainos ambasadoriui Lietuvoje sėkmingo darbo ir pažymėjo, kad šiandien Lietuvos ir Ukrainos tautų nueitas kelias į kokybiškai naują laisvą ir demokratišką valstybingumą tampa įkvepiančiu pavyzdžiu visam regionui.

„Labai svarbu, kad eidamas naująsias pareigas ambasadorius ir toliau siektų, jog Lietuvos ir Ukrainos ryšiai būtų dar labiau stiprinami, atneštų naudą mūsų šalių, taip pat ir viso Rytų kaimynystės regiono gyventojams“, – sakė ministras P.Vatiekūnas.

Ambasadorius I.Prokopčiukas – penktasis Vilniuje reziduojantis Ukrainos ambasadorius.

Lietuva ir Ukraina diplomatinius santykius užmezgė 1991 metų gruodžio 12 dieną.