LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS PRIĖMĖ NAUJĄJĄ SUOMIJOS AMBASADORĘ
Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas spalio 30 dieną priėmė naująją Suomijos ambasadorę Lietuvoje Marja-Liisą Kiljunen. Užsienio reikalų ministras pasidžiaugė glaudžiais Lietuvos ir Suomijos dvišaliais santykiais ir vis labiau intensyvėjančiais prekybiniais ryšiais.
Lietuvos eksportas per pirmąjį 2008 metų pusmetį į Suomiją išaugo 65 proc., palyginti su 2007 metų pirmuoju pusmečiu ir siekė 323,7 mln. litų. Ministras paminėjo, kad Suomija užima aštuntą vietą pagal užsienio investicijas Lietuvoje.
P.Vaitiekūnas padėkojo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujančiai Suomijai už labai svarbų vaidmenį indėlį į konflikto Gruzijoje sprendimą.
Suomijos ambasadorė išreiškė viltį, kad aeityje ekonominis šalių bendradarbiavimas dar labiau aktyvės. M.L.Kiljunen pažymėjo, kad ji stengsis dar labiau intensyvinti gerus dvišalius Lietuvos ir Suomijos santykius ir regioninį bendradarbiavimą Šiaurės ir Baltijos valstybių NB6 (Lietuva, Latvija, Estija, Suomija, Švedija, Danija) ir NB8 (Lietuva, Latvija, Estija, Suomija, Švedija, Danija, Norvegija ir Islandija) formatuose, taip pat Baltijos jūros valstybių vadovų taryboje (BJVT). Ji pažymėjo, kad labai svarbus yra Rusijos įtraukimas į regioninį bendradarbiavimą.
Susitikimo metu buvo aptartos tolesnio Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimo galimybės ir padėtis Baltarusijoje.
Suomijos ambasadorė M.L.Kiljunen įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentui Valdui Adamkui rugsėjo 17 dieną. Ji yra ketvirtoji Suomijos ambasadorė Lietuvoje po nepriklausomybės atkūrimo.
Lietuva ir Suomija diplomatinius santykius atkūrė 1991 metų rugpjūčio 28 dieną.