*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS PRIĖMĖ KADENCIJĄ BAIGIANTĮ ESTIJOS AMBASADORIŲ

Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas liepos 9 dieną susitiko su darbą Lietuvoje baigiančiu Estijos ambasadoriumi Andresu Troppu.

Ministras padėkojo ambasadoriui už jo indėlį sėkmingai plėtojant Lietuvos ir Estijos santykius ir pažymėjo, kad būtina toliau stiprinti trijų Baltijos valstybių bendradarbiavimą ir bendrais šalių interesais grindžiamus pragmatiškus ryšius, puoselėti jų baltiškąją tapatybę.

Anot P.Vaitiekūno, Baltijos valstybių bendradarbiavimas ir jų laimėjimai, vykdant socialines ir ekonomines reformas ir integruojantis į Europos Sąjungą, galėtų būti pavyzdys kitoms demokratinių permainų siekiančioms šalims – Vidurio Azijos, Pietų Kaukazo valstybėms.

Ambasadorius A.Troppas – ketvirtasis Lietuvoje reziduojantis Estijos ambasadorius, pareigas ėjęs nuo 2004 metų rugpjūčio 19 dienos.

Lietuva ir Estija diplomatinius santykius atkūrė 1991 metų spalio 5 dieną.