*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS DALYVAUS VI PASAULIO PREKYBOS ORGANIZACIJOS MINISTRŲ KONFERENCIJOJE HONKONGE

Lietuvos užsienio reikalų ministro Antano Valionio vadovaujama delegacija gruodžio 13-18 dienomis vyksta penkių dienų darbo vizito į Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) VI ministrų konferenciją Honkonge.

Tikimasi, kad į VI PPO ministrų konferenciją susirinkę 148 valstybių narių ministrai apibendrins pažangą, pasiektą Dohos derybų raunde ir nustatys gaires tolesnėms deryboms.

Pagrindinis Lietuvos interesas Dohos derybų raunde yra kitų šalių prekių ir paslaugų rinkos atvėrimas Lietuvos eksportuotojams ir prekybos taisyklių, kurios palengvintų mūsų eksportuotojų patekimą į užsienio rinkas, nustatymas. PPO reikšmė Lietuvai dar labiau padidės į minėtą organizaciją įstojus likusioms NVS valstybėms, svarbioms Lietuvos prekybos partnerėms, kurioms nuo įstojimo datos galios visos PPO taisyklės.

PPO VI konferencije ministrai turėtų patvirtinti reikšmingą plėtros paketą, pirmiausia skirtą mažiausiai išsivysčiusių šalių ekonomikos augimui ir jų dalyvavimui tarptautinėje prekyboje paremti.

Konferencijos metu taip pat vyks Europos Sąjungos bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos posėdžiai ir dvišaliai susitikimai.

Dohos derybų raundo pradžia laikomi 2001 metai, kai lapkričio 9-14 dienomis Dohoje, Katare, vykusios IV PPO ministrų konferencijos metu buvo patvirtinta Ministrų deklaracija ir oficialiai pradėtas naujasis derybų raundas dėl prekybos liberalizavimo pasaulyje, vadinamas Dohos derybų raundu.