Lietuvos užsienio reikalų ministras atsisveikino su kadenciją baigiančia JAV ambasadore
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 22 dieną priėmė kadenciją baigiančią Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorę Lietuvoje Deborah A. McCarthy. Ministras padėkojo ambasadorei už asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę ir pastangas stiprinti Lietuvos ir regiono saugumą.
Susitikimo metu ministras pabrėžė transatlantinio ryšio svarbą ir JAV lyderystės Europoje poreikį.
„JAV buvimas Lietuvoje reikalingas patikimam atgrasymui, Lietuva labai vertina strateginę Lietuvos ir JAV partnerystę ir paramą įgyvendinant saugumo priemones regione“, – pažymėjo L. Linkevičius.
Susitikimo metu taip pat aptarti Varšuvos viršūnių susitikimo rezultatai ir sprendimas dėl sustiprinto priešakinių sąjungininkų pajėgų formavimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje.
„Simboliška, kad šiandien vilniečiai švenčia laisvę, Lietuvos ir JAV bičiulystę bei Sumnerio Welleso deklaracijos, kuria JAV nepripažino Baltijos šalių okupacijos, metines Vašingtono aikštėje kurdami gražią naują tradiciją. Laisvės tema jau daug dešimtmečių sieja Lietuvą ir Ameriką. Šiandieną mūsų partnerystę kovoje už laisvę stiprina visuomeninės iniciatyvos“, – atkreipė dėmesį ministras.
Ambasadorė pasidžiaugė, kad jos trejų metų kadencija buvo pažymėta daugelio Lietuvai svarbių projektų įgyvendinimu, o pasikeitus saugumo aplinkai Lietuva ryžtingai ėmėsi stiprinti ne tik karinės gynybos, bet ir energetinio, ekonominio, kibernetinio saugumo ir strateginės komunikacijos pajėgumus.
Deborah A. McCarthy yra karjeros diplomatė, JAV aukščiausio rango diplomatų tarnybos narė. JAV ambasadorės Lietuvoje pareigas ji eina nuo 2013 m. vasario 5 d.
Daugiau nuotraukų rasite URM „Flickr“ paskyroje.