*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS UR MINISTRAS IR VENGRIJOS PREZIDENTAS PABRĖŽĖ BŪTINYBĘ PLĖSTI DVIŠALĮ EKONOMINĮ BENDRADARBIAVIMĄ

Su oficialiu vizitu Budapešte besilankančio Lietuvos užsienio reikalų ministro Antano Valionio susitikime su Vengrijos Prezidentu Ferencu Madlu kovo 7 dieną pabrėžta būtinybė plėsti Lietuvos ir Vengrijos ekonominį bendradarbiavimą. Susitikime konstatuota, kad dvišalis Lietuvos ir Vengrijos bendradarbiavimas yra labai geras, tačiau būtina plėsti ekonominius šalių ryšius, skatinti aktyvesnius abiejų šalių verslo bendruomenių kontaktus, abipusių investicijų pritraukimą, plėtoti šalių kultūrinį ir mokslinį bendradarbiavimą. Tą pačią dieną A.Valionis su Vengrijos užsienio reikalų ministru Ferencu Somogyi aptarė Europos kaimynystės politikos tikslus. Per pokalbį pripažinta, kad Lietuvos ir Vengrijos pozicijos dėl Ukrainos sutampa. Lietuvos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrai pabrėžė, jog ES veiksmų planas Ukrainai turi būti kuo greičiau įgyvendintas, o šiai šaliai suteikta Europos perspektyva. Ministrai pasikeitė nuomonėmis dėl regioninio bendradarbiavimo ir jo perspektyvų išsiplėtusioje Europos Sąjungoje bei NATO. F.Somogyi teigimu, Vengrija sieks glaudesnio Vyšegrado grupės šalių bendradarbiavimo su Lietuva ir kitomis Baltijos šalimis. Vyšegrado grupę sudaro Čekija, Lenkija, Slovakija ir Vengrija. Pastaroji šalis nuo šių metų liepos pirmininkaus šiai grupei. A.Valionis ir F.Somogyi taip pat aptarė naująją ES finansinę perspektyvą, Lietuvai ir Vengrijai aktualius transporto infrastruktūros klausimus, padėtį Vakarų Balkanuose ir kitus klausimus. Kovo 8 dieną numatomi Lietuvos užsienio reikalų ministro susitikimai su Vengrijos Parlamento pirmininko pavaduotoju Laszlo Manduru ir Europos reikalų ministru Etele Barathu. Taip pat A.Valionis iškilmingai atidarys Lietuvos ambasadą Vengrijoje, kuri buvo įsteigta Budapešte 2004 metų spalį.