*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuvos pramoninkų konfederacijos renginyje viceministras A.Zananavičius ragino įvertinti galimas neigiamas „Brexit“ pasekmes

Sausio 29 dieną viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Užsienio reikalų ministerijos surengtame konsultaciniame posėdyje dėl „Brexit“ poveikio Lietuvos verslui.

Nors iki Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos liko tik 2 mėnesiai, iki šiol neaišku, ar JK išstos sudariusi išstojimo sutartį, ar be jos. „Išstojimo be sutarties tikimybė didėja. Tokio scenarijaus poveikis Lietuvos verslui gali būti žymus, todėl būtina numatyti priemones neigiamoms pasekmėms sumažinti“, – pabrėžė viceministras.

Skaičiuojama, kad JK išstojus be sutarties ir pradėjus prekiauti pagal Pasaulio prekybos organizacijos taisykles, lietuviškos prekės JK rinkoje gali brangti iki 10 procentų.

„JK išstojimo be sutarties poveikį pajus visos su JK prekybinius ryšius turinčios įmonės – eksportuojančios, dalyvaujančios vertės grandinių kūrime, importuojančios, teikiančios paslaugas bei gabenančios krovinius. Ypač didelis poveikis bus mažoms ir vidutinėms įmonėms, tarp kurių vertėtų išskirti tokias, kurios iki šiol prekiavo tik su ES valstybėmis“, – sakė A. Zananavičius.

Galimas JK išstojimo iš ES be sutarties pasekmes verslui Užsienio reikalų ministerija įvardijo dar 2017 metais. 2018 metais  vyko renginiai, kurių metu su verslu buvo diskutuojama apie pasirengimą galimam JK išstojimui iš ES be sutarties.