Lietuvos nuolatinė atstovė įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui
Lietuvos nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų ambasadorė Audra Plepytė rugpjūčio 18 dieną įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui António Guterresui.
Po ceremonijos vykusiame pokalbyje buvo aptartas svarbus Jungtinių Tautų organizacijos vaidmuo sprendžiant pagrindinius globalius iššūkius: regioninius konfliktus, nelegalios migracijos suvaldymą, žmogaus teisių apsaugos užtikrinimą.
„Lietuva išliks aktyvi ir konstruktyvi Jungtinių Tautų narė ieškant globalių problemų sprendimo. Remiame jūsų asmenines pastangas stiprinti Jungtines Tautas, kad jos efektyviai ir laiku reaguotų į kompleksinius šiandieninio pasaulio iššūkius“, – sakė ambasadorė.
Ambasadorė Audra Plepytė taip pat atkreipė generalinio sekretoriaus dėmesį į kintančią saugumo padėtį pasaulyje, ypač pabrėždama grėsmes tarptautine teise ir taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai, pažymėdama, kad nerimą keliantys procesai vyksta ir Europoje. Kaip Lietuvos prioritetą Lietuvos nuolatinė atstovė išskyrė lyčių lygybės ir moterų įgalinimo tikslus, išreikšdama norą bendradarbiauti su Generaliniu Sekretoriumi šioje srityje. Taip pat buvo aptartas pasirengimas artėjančiai JT Generalinės Asamblėjos 72-ajai sesijai, prasidėsiančiai rugsėjo mėnesį.
Generalinis Sekretorius padėkojo Lietuvai už aktyvų vaidmenį narystės Saugumo Taryboje 2015-2016 metais metu. A. Guterres taip pat pabrėžė mažų ir vidutinio dydžio šalių vaidmens svarbą, siekiant Jungtinių Tautų užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo.