*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMUI PAMINĖTI VARŠUVOJE SURENGTA LIETUVIŲ SKULPTORIAUS PARODA

„Lietuvos centre“, įsikūrusiame prie Lietuvos ambasados Lenkijoje, kovo 15 dieną atidaryta lietuvių skulptoriaus Rimato Šulskio paroda „Peržengiant ribą“.

Joje pristatomi vėlyvojo periodo menininko darbai: skulptūros, piešiniai, monotipijos. Šio etapo R.Šulskio darbuose nuolat kartojasi tas pats motyvas, kuris įsismelkė į dailininko vaizdinių bei kūrybinių fantazijų pasaulį. Tai paukščio – laisvės simbolio – įvaizdis.

Parodą atidarė Lietuvos kultūros atašė Lenkijoje Jurgis Giedrys. Jis pažymėjo, kad ši paroda neatsitiktinai skiriama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, nes R.Šulskis buvo vienas iš tų menininkų, kuris sovietmečiu savo kūrybą siejo su laisve, ir dėl to tuometinės Lietuvos valdžios buvo ignoruojamas.

R.Šulskio sūnus Jonas Šulskis pristatė jau mirusio tėvo kūrybinį palikimą. Jis pabrėžė, kad tai pirmoji šio dar mažai žinomo menininko paroda užsienyje.

Parodą Varšuvoje surengė, koordinavo ir rėmė Lietuvos ambasada Lenkijoje ir Skulptoriaus Rimanto Šulskio fondas.

Parodą galima apžiūrėti iki balandžio 22 dienos.