*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO JUBILIEJŲ AMBASADA ŠVEDIJOJE KVIEČIA MINĖTI ISTORINĖJE „PIRMADIENIO MITINGŲ“ VIETOJE

Lietuvos ambasada Švedijoje kovo 12 dieną Stokholme organizuoja minėjimą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir ,,Pirmadienio mitingų“, kuriuose Švedijos gyventojai reiškė paramą Baltijos šalims, 20-mečiui.

Paskelbus apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, nuo 1990 m. kovo iki 1991 m. rugsėjo mėnesio kiekvieną pirmadienį 12 valandą Stokholme, Norrmalm aikštėje vykdavo mitingai Baltijos šalims paremti.

Per šį laiką iš viso buvo surengti 79 mitingai. Juose su vėliavomis ir plakatais dalyvavo švedų politikai, visuomenės veikėjai ir išeiviai iš Baltijos šalių. Po 1991 m. sausio 13-osios įvykių tokie mitingai paplito po visą Švediją. Baltijos šalių laisvės kovai atminti 1994 m. Norrmalm aikštėje pastatytas paminklas ,,Laisvės versmė“.

Šventiniame minėjime Lietuvos ambasadorius Švedijoje Remigijus Motuzas sveikinimo kalbą skirs ,,Pirmadienio mitingų“ iniciatoriams, visuomenės veikėjams, lietuvių, latvių ir estų bendruomenių Švedijoje atstovams.