*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DVIDEŠIMTMETIS PAMINĖTAS UŽSIENIO VALSTYBĖSE

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį šventiniais koncertais, iškilmingais minėjimais ir kitais renginiais pažymėjo Lietuvos diplomatinės atstovybės ir užsienio lietuvių bendruomenės.

Pažymėti Lietuvai svarbią sukaktį Lietuvos ambasada Portugalijoje kovo 9 dieną sukvietė Portugalijos valdžios atstovus, Portugalijoje reziduojančių užsienio šalių diplomatus ir Portugalijos lietuvių bendruomenės narius.

Lietuvos ambasada Ispanijoje kovo 10 dieną pakvietė čia gyvenančius lietuvius kartu švęsti Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo 20-metį.

Susirinkusius lietuvių bendruomenės narius pasveikino naujoji Lietuvos ambasadorė Audra Plepytė Jara. Ji perdavė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės Irenos Degutienės ir užsienio reikalų ministro Audronio Ažubalio sveikinimus užsienyje gyvenantiems tautiečiams. Ambasadorė susirinkusiems palinkėjo nepamiršti prieš 20 metų Lietuvos žmones vienijusios laisvės dvasios ir ryžto bendromis jėgomis kurti Lietuvos ateitį.

Taline šventinį vakarą Lietuvos ambasada Estijoje surengė kovo 10 dieną Talino Juodgalvių riterių brolijos salėje.

Renginyje dalyvavo Estijos Ministras Pirmininkas Andrusas Ansipas, žymūs Estijos kultūros ir visuomenės veikėjai, užsienio šalių diplomatai ir lietuvių bendruomenės nariai. Vakaro svečiams grojo Dainiaus Pulausko  džiazo grupė.

Graikijos lietuvių bendruomenė paminėti vienos iš svarbiausių mūsų valstybės švenčių kovo 10 dieną rinkosi į Lietuvos ambasadą Atėnuose. Šventiniame vakare lankėsi ir Graikijos vyrų krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

Kalba A.BanionisLietuvos ambasadoje Jungtinėse Amerikos Valstijose kovo 10 dieną surengtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečio minėjime buvo dalijamasi prisiminimais apie šiuos istorinius įvykius.

Išklausius perduotus Lietuvos užsienio reikalų ministro Audronio Ažubalio ir JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton video-sveikinimus, buvo rodomas naujas dokumentinis filmas „Lietuva. Statusas: Nepriklausoma“. Filme įamžintus žymių ir paprastų Lietuvos žmonių prisiminimus pratęsė minėjimo dalyviai.

Vakare dalyvavę rašytojas ir politikos analitikas, buvęs JAV ambasadorius  Richardas Milesas, JAV diplomatas Edwardas Salazaras, buvęs JAV kongresmenas Billas Sarpalius, Asta Banionis, aktyviai talkinusi Lietuvos ambasadoriui JAV Stasiui Lozoraičiui, žurnalistė Paul Goble ir kiti dalijosi to meto išgyvenimais, įspūdžiais ir emocijomis.

Lietuvos Respublikos ambasada Izraelyje kovo 10 dieną Tel Avivo Žydų tautos muziejuje Beit Hatfutsot surengė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-ųjų metinių minėjimą, kuriame dalyvavo Izraelio Kneseto, vyriausybės, verslo, kultūros, akademinių sluoksnių atstovai, žurnalistai, Izraelyje akredituoti užsienio diplomatai, gausus būrys litvakų.

Lietuvos ambasadorius Izraelyje Darius Degutis sveikinimo kalboje apžvelgė Lietuvos nueitą kelią per 20 Nepriklausomybės metų, išskirdamas reikšmingą litvakų vaidmenį kuriant Lietuvos ir Izraelio valstybes. Izraelio informacijos ir diasporos ministras Yuli Edelsteinas ir Kneseto Izraelio-Lietuvos parlamentinių ryšių grupės pirmininkas Zeevas Bielskis pasveikino visus susirinkusius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiu ir pasidžiaugė sėkmingu abiejų valstybių ir tautų bendradarbiavimu.

Į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-ųjų metinių minėjimą Vienos Pallavicini rūmuose kovo 10 dieną susirinko Austrijos parlamento, valstybinių institucijų atstovai, užsienio diplomatai, akademikai, kultūros atstovai ir lietuvių bendruomenės nariai.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos ambasadorius Austrijoje Giedrius Puodžiūnas, Lietuvos ambasadorius prie Tarptautinių organizacijų Vienoje Renatas Norkus ir Zalcburgo federacinės žemės landtago prezidentas Simonas Illmeras.

Muzikinę programą atliko styginių kvartetas „Chordos“ – Dainius Puodžiukas, Ieva Sipaitytė, Robertas Bliškevičius ir Rūta Bagurskienė. Programoje skambėjo Mikalojaus Konsktantino Čiurlionio „Styginių kvartetas c-mol“, Vytauto Germanavičiaus „Ekspresija“ ir Teisučio Makačino „Koncertinis scherzo“ styginių kvartetui.

Vienoje iš svarbiausių Maskvos koncertų salių  - Maskvos tarptautiniuose muzikos namuose – kovo 11 dieną vykęs Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui skirtas koncertas baigė Lietuvos ambasados Rusijoje surengtą šio jubiliejaus minėjimo renginių ciklą.

Koncerte tenoras Vaidas Vyšniauskas, pianistai Denisas Grockij ir Audronė Juozauskaitė atliko Lietuvos ir pasaulio kompozitorių kūrinius.

Tą pačią dieną Lietuvos ambasada Norvegijoje į šventinį minėjimą pakvietė Osle reziduojančius diplomatus, Norvegijos užsienio reikalų ministerijos atstovus ir Lietuvos garbės konsulus Norvegijoje.

Minėjime grojęs kamerinės muzikos trio Povilas Syrrist-Gelgota (smuikas), Toril Syrrist-Gelgota (violončelė) ir Kjetil Sandum (kontrabosas) atliko Balio Dvariono „Valsą“, lietuvių liaudies dainų aranžuotes ir kitus kūrinius.

Lietuvos ambasadoje Dubline kovo 11 dieną vyko iškilmingas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Jame dalyvavo aukšti Airijos pareigūnai, verslo atstovai, Airijoje reziduojantys užsienio šalių diplomatai, Airijos lietuvių bendruomenės nariai.

Sveikindamas svečius Lietuvos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys pažymėjo, kad Nepriklausomybės atkūrimo diena yra viena didžiausių sukakčių lietuviams visame pasaulyje. „Džiugu, kad šiais metais kovo 11-oji plačiai minima Airijoje, kurią su Lietuva sieja glaudūs politiniai ir asmeniniai ryšiai. Lietuvos ir Airijos dvišalius santykius praturtina gausi lietuvių bendruomenė Airijoje. Artimiausiu metu Lietuva ir Airija bendrai spręs visai tarptautinei bendruomenei svarbius klausimus, pirmininkaudamos įtakingoms tarptautinėms organizacijoms – Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai ir Europos Sąjungai. Tai įpareigoja dar glaudesniam abiejų šalių bendradarbiavimui“, sakė ambasadorius V.Purlys.

Kovo 14 dieną Dublino Šv. Andriejaus bažnyčioje Šv. Mišiose, kurias aukojo Airijos lietuvių katalikų misijos kapelionas kunigas Egidijus Arnašius, buvo meldžiamasi už Lietuvą. Kreipdamasis į susirinkusius Airijos lietuvių bendruomenės narius, ambasadorius V.Purlys kvietė Airijos lietuvius bendrai toliau ieškoti būdų, kaip prisidėti prie Lietuvos valstybės stiprinimo. „Pilietiška ir aktyvi Airijos lietuvių bendruomenė daug prisidėjo prie lietuvybės puoselėjimo, linkiu išlaikyti ir stiprinti bendruomeninę dvasią, kelti naujus uždavinius“, sakė ambasdorius V.Purlys.

Čikagos Midvėjaus tarptautiniame oro uoste kovo 11 dieną, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-metį, atidengta atnaujinta memorialinė lenta Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui.

Į šventę Amerikos lietuvius ir Čikagos miesto pareigūnus pakvietė Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje, Čikagos aviacijos departamentas, Čikagos-Vilniaus susigiminiavusių miestų bei S.Dariaus ir S.Girėno komitetai.

Lietuvos generalinė konsulė Čikagoje Skaistė Aniulienė pasveikino susirinkusius su iškilia valstybine sukaktimi ir pasidžiaugė, kad lietuvių tauta turi tokių didvyrių, kurių pavyzdžiu gali sekti, iš kurių turi ko pasimokyti.

Lietuvos ambasada Prancūzijoje kovo 11 dieną paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-ąsias metines pakvietė Lietuvos draugus ir Paryžiuje dirbančius užsienio šalių diplomatus į istorinį Paryžiaus aristokratų ir politikų klubą Cercle de l’Union Interalliée.

Svečiams koncertavo pianistė prof. Mūza Rubackytė ir Mstislavo Rostropovičiaus fondo jaunieji muzikantai – pianistas Ignas Maknickas, klarnetininkas Žilvinas Brazauskas, smuikininkė Dalia Kuznecovaitė.