*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DVIDEŠIMTMETIS BUS MINIMAS EUROPOS PARLAMENTE

Briuselyje tęsiasi renginių ciklas, skirtas Kovo 11-ajai. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio minėjimas kovo 17 dieną vyks Europos Parlamente. Svečius pasveikins Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje ambasadorius Rytis  Martikonis, Europos Parlamento Pirmininkas Jerzy Buzekas, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy, pirmasis Lietuvos vadovas, atkūrus nepriklausomybę, Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Vytautas Landsbergis.

Parlamento nariams, ES institucijų vadovams, diplomatams ir kitiems Lietuvos draugams koncertuos Lietuvos kamerinis jaunimo choras  „Aidija“, vadovaujamas Romualdo Gražinio. Choras atliks lietuvių kompozitorių kūrinius.

Aidija koncertas Briuselio Šv. Mykolo bažnyčioje„Aidija“ kovo 16 dieną koncertavo Briuselio Šv. Mykolo bažnyčioje. Koncerte dalyvavo su darbo vizitu Briuselyje besilankanti Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė.

Šv. Mykolo bažnyčioje choras atliko Lietuvos ir užsienio autorių religinius kūrinius, supažindino Briuselio auditoriją su Lietuvos muzikine kultūra.

Kovo 11 dieną Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį Briuselio lietuvių bendruomenė paminėjo Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES surengtame vakare „Gyvoji istorija: 1990 03 11-2010 03 11“.

Vaikų piešinysŠventinio vakaro dalyviai net šešiuose ekranuose galėjo stebėti Lietuvos režisierių Domanto Vildžiūno juostą „Tikras garsas Valstybės Atgimimo 1989-1993“, Jono Meko filmą „Lietuva ir SSSR žlugimas“, tiesioginę Lietuvos televizijos transliaciją – dokumentinių filmų premjeras ir šventinį koncertą Katedros aikštėje. Nuolatinės atstovybės ES darbuotojai ekrane demonstravo renginio dalyvių atsiųstus prisiminimus apie Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimą prieš 20 metų.

Gausų mažųjų renginio svečių būrį  Lietuvos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Rytis Martikonis apdovanojo Kovo 11-osios atminimo ženkleliais, o dailininkas Audrius Gražys padėjo jiems nutapyti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui skirtą paveikslą.

Ambasadorius R.Martikonis, sveikindamas renginio dalyvius, pakvietė, švenčiant Kovo 11-ąją, kartu simboliškai ją paremti. Briuselio lietuvių bendruomenės paaukotos lėšos bus pervestos Nacionalinei moksleivių akademijai, ugdančiai gabius Lietuvos vaikus. Aukoms skirta dėžutė Nuolatinėje atstovybėje ES stovės iki kovo 17 dienos.