LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DVIDEŠIMTMEČIO MINĖJIMAS BERLYNE
Lietuvos ambasada Vokietijoje kovo 1 dieną Berlyne surengė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio minėjimą.
Renginyje dalyvavo svečiai, atstovaujantys Vokietijos valstybinių ir federalinių žemių institucijoms, užsienio šalių ambasadoms, su Lietuva dirbančioms verslo įmonėms, taip pat Lietuvių bendruomenės Vokietijoje nariai ir Lietuvos garbės konsulai Vokietijoje.
„Šiais metais minėdami Nepriklausomybės atkūrimo dieną turime puikią progą įvertinti, ką pasiekėme nuo 1990-ųjų, o padarėme išties daug“ – pristatydamas pastaraisiais metais Lietuvos nueitą kelią kalbėjo Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Mindaugas Butkus.
Renginio metu svečiams koncertavo folkloro grupė „Laja“, parengusi specialią lietuvių liaudies muzikos programą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiui paminėti.
Simboliška, kad 1976 metais Berlyno Charlottenburgo parke bosnių kilmės skulptorius Braco Dimitrijevic pastatė paminklą Kovo 11-ajai – datai, kuri, anot jo, kada nors turi tapti istoriškai reikšminga. Berlyno lietuvių bendruomenė tradiciškai kiekvienais metais renkasi prie šio paminklo ir pažymi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą.