LIETUVOS IR ŠVEICARIJOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAI APTARĖ TOLESNIO BENDRADARBIAVIMO SKATINIMO GAIRES
Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis spalio 11 dieną Vilniuje su Šveicarijos užsienio reikalų ministre Micheline Calmy-Rey aptarė dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą, bendrų projektų plėtrą sveikatos priežiūros ir vystomojo bendradarbiavimo srityse.
A.Ažubalis padėkojo už ilgalaikę Šveicarijos paramą Lietuvai, akcentuodamas ne tik finansinę, bet ir patirties bei žinių perėmimo svarbą.
Didžiausią Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programos dalį sudaro parama Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigoms. Šiuo metu Šveicarijos parama Lietuvoje įgyvendinamiems ir ketinamiems įgyvendinti projektas siekia 115 mln. litų.
A.Ažubalis pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011 metais planus ir pakvietė M.Calmy-Rey į 2011 metais vasarą Vilniuje rengiamą Demokratijų bendrijos užsienio reikalų ministrų susitikimą.
Ministrai sutarė glaudžiau bendradarbiauti aktualiais tarptautinės darbotvarkės klausimais, palaikyti glaudžius ryšius Lietuvos pirmininkavimo ESBO kontekste.
A.Ažubalis paragino Šveicariją prisidėti prie Vilniuje veikiantį Europos humanitarinio universiteto rėmimo.