*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS IR ŠVEDIJOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAI PABRĖŽĖ ELEKTROS JUNGČIŲ SVARBĄ REGIONO ENERGETINIAM SAUGUMUI

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas sausio 16 dieną su Lietuvoje viešinčiu Švedijos užsienio reikalų ministru Carlu Bildtu aptarė regiono energetinio saugumo ir kitus aktualius tarptautinės politikos klausimus.

Ministras V.Ušackas pabrėžė, kad elektros jungtis su Švedija turi esminę reikšmę, užtikrinant Lietuvos ir regiono šalių energetinį saugumą po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo.

„Reikia jungti ne šalis, o Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos rinkas, todėl būtina lygiagrečiai judėti bendros Baltijos šalių energetikos rinkos sukūrimo ir jungties projekto įgyvendinimo link“, – sakė V.Ušackas.

Akcentuodamas Europos Komisijos iniciatyvos parengti Baltijos energetikos rinkos jungčių planą svarbą, ministras V.Ušackas išreiškė viltį, kad artimiausiu metu pavyks priimti sprendimus dėl neatidėliotino jungties su Švedija įgyvendinimo.

Švedijos pirmininkavimo Europos Sąjungai ir Lietuvos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių tarybai išvakarėse kalbėdami ministrai sutarė toliau koordinuoti veiksmus, įgyvendinant projektus, susijusius su Baltijos jūros regionu ir Baltijos jūros strategija. Ministrai pažymėjo, kad aktyviau į regioninius projektus reiktų įtraukti Rusiją, ypač kaimyninę Kaliningrado sritį.

Ministrai sutarė ypač daug dėmesio skirti mokslinių tyrimų plėtrai ir inovacijų skatinimui ir taip didinti regiono konkurencingumą. Švedijos patirtis, pasak V.Ušacko, šioje srityje Lietuvai ypač svarbi.