LIETUVOS IR SLOVAKIJOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAI APTARĖ AKTUALIUS DVIŠALIUS SANTYKIUS
Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas rugpjūčio 26 dieną susitiko su Lietuvoje viešinčiu Slovakijos užsienio reikalų ministru Miroslavu Lajčaku. Ministrai aptarė dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, valstybių ir Europos Sąjungos veiksmus skatinant ūkio augimą, euro įvedimo teigiamas pasekmes ekonomikai, pasikeitė nuomonėmis dėl padėties Vakarų Balkanuose.
Lietuvos ir Slovakijos užsienio reikalų ministrai diskutavo apie infrastruktūros ir energetinius projektus, pasirengimą 2009 metų gruodžio mėnesį Jungtinių Tautų Kopenhagos konferencijai klimato kaitos klausimais, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose.
Lietuvos diplomatijos vadovas paragino Slovakijos ministrą plėsti ekonominį ir prekybinį dvišalį bendradarbiavimą, skatinti abipuses investicijas.
Ministrai pasikeitė nuomonėmis dėl santykių su artimiausiomis ES kaimynėmis ir Rusija. Anot V.Ušacko, ES turi parengti nuoseklią bendrąją strategiją Rusijos atžvilgiu ir paragino Slovakiją paremti Lietuvos požiūrį.
V.Ušackas Slovakijos ministrui M.Lajčakui pristatė naujos Lietuvos atominės elektrinės statybos perspektyvas. Ministrai apsikeitė nuomonėmis energetinio saugumo užtikrinimo klausimais. Slovakija, kaip ir Lietuva, ES Stojimo sutartyje buvo įsipareigojusi uždaryti Bohunicų AE. Slovakija savo atominę elektrinę uždarė 2008 metais.