*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS IR RUMUNIJOS DIPLOMATINIŲ SANTYKIŲ ATKŪRIMO 20-MEČIO PROGA ATIDARYTA PARODA IR SURENGTA KONFERENCIJA

Lietuvos ambasadorius Rumunijoje Vladimiras Jarmolenko gegužės 20 dieną Tirgovyštės nacionaliniame „Karališkųjų rūmų“ muziejuje atidarė ambasados kartu su Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija parengtą parodą, skirtą Lietuvos ir Rumunijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmečiui.

Parodoje eksponuojami abiejų valstybių  tarpukario diplomatinio susirašinėjimo dokumentai.

„Tai tik nedidelė dalis dokumentų, kuriuos surado mūsų šalių istorikai. Jie parodo, kaip Lietuva nuo pat 1918 metų siekė įtvirtinti ir išsaugoti savo nepriklausomybę“, – sakė ambasadorius.

Atidaryme dalyvavo Tirgovyštės miesto merijos, prefektūros, Šiaurės Europos valstybių ambasadoriai, vietos žiniasklaidos ir akademinės visuomenės atstovai.

Vėliau paroda bus eksponuojama Rumunijos užsienio reikalų ministerijoje Bukarešte, Jasų ir Konstancos miestuose.

Šiais metais bus išleistas Lietuvos ir Rumunijos istorikų leidinys „Lietuvos ir Rumunijos santykiai. Diplomatiniai dokumentai (1918-1944)“ ir „Lietuvos istorija“ rumunų kalba.

Lietuva ir Rumunija diplomatinius santykius atkūrė 1991 metų rugsėjo 13 dieną.

Istorikų konferencijaGegužės 20 dieną Tirgovyštėje Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija taip pat surengė antrąją tarptautinę istorikų konferenciją „Juodosios ir Baltijos jūrų regionai: santakos, įtakos ir sankirtos šiuolaikiniame amžiuje“.

Sveikinimo kalbas sakė Dambovicos apskrities prefektas, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ambasadoriai, Latvijos, Estijos ir Islandijos garbės konsulai.

Trijų dienų trukmės konferencijoje daugiau kaip 30 istorikų iš Baltijos ir Šiaurės Europos valstybių, taip pat Austrijos, Jungtinės Karalystės, Rumunijos ir Vokietijos nagrinėjo XX a. Baltijos ir Juodosios jūrų regiono valstybių vidaus ir užsienio politikos aspektus, jų įtaką visai šiuolaikinės Europos raidai.

Konferencijoje pranešimą apie Mažosios Antantės ir Rumunijos santykius skaitė istorikė Dalia Bukelevičūtė.

Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija įkurta 2009 metais ir yra vienintelė Rumunijoje mokslinė institucija, tyrinėjanti Baltijos ir Šiaurės Europos valstybių istoriją ir politiką. Asociacijos garbės prezidentu yra išrinktas Lietuvos ambasadorius Rumunijoje Vladimiras Jarmolenko.